* امام رضا (علیه السلام) فرمودند:"أفضل العقل، معرفه الانسان نفسه" ** بالاترین مرتبه خردمندی این است که انسان خودش را بشناسد. **بحار الانوار ج72ص352
صفحه اصلی > اخبار و رويدادها > اخبار داخلي 
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست منطقه‌ای روسا و دبیران جمعیت بانوان فرهیخته غرب کشور دراستان ایلام

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام؛ نشست منطقه‌ای روسا و دبیران جمعیت بانوان فرهیخته غرب کشور برگزار شد.
دبیرجمعیت بانوان فرهیخته استان ایلام در این خصوص اظهار کرد: دومین نشست منطقه‌ای روسا و دبیران جمعیت بانوان فرهیخته‌ ادارات کل تبلیغات اسلامی غرب کشور به‌ میزبانی استان ایلام،برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: در این نشست نماینده‌ جمعیت بانوان فرهیخته‌ استان‌های کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان، و رئیس جمعیت بانوان فرهیخته‌ کل کشور و دبیر مرکزی این تشکل مردم نهاد حضور داشتند و در آن آسیب‌های اجتماعی حوزه‌ زنان و خانواده‌ و آسیب‌های مشترک منطقه‌ای (طلاق) مورد بررسی قرار گرفت.
وی رسالت جمعیت بانوان فرهیخته را تولید ایده و فکر عنوان کرد و بیان داشت: سعی براین است تا برای رفع مشکلات حوزه بانوان نظرات و پیشنهادات بانوان جمع‌بندی و مورد استفاده قرار گیرد.
دبیر جمعیت بانوان فرهیخته ایلام خاطرنشان کرد: توجه به مسائل مربوط به حوزه آسیب‌های اجتماعی ( طلاق)محور اصلی برگزاری این نشست بود.
مسوول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی ایلام نیز در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به مهمانان و حاضران در جمع اظهار کرد: با تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در سطح کشور و استان ایلام حساسیت بانوان صاحبنظر نسبت به رفع مشکلات حوزه بانوان دوچندان شد و این احساس مسئولیت می‌تواند در ارائه نظرات مثبت و نتایج تاثیرگذار موثر واقع شود.
حجت‌الاسلام محمد فتاحی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام نیز دراین نشست با اشاره به جایگاه و منزلت زنان اظهار کرد: زنان و بانوان از اركان اساسي جوامع بشري اند و عالي ترين نقش سازنده را با عناوين همسر و مادر در دواير زيستي انساني دارا مي باشند.
وی افزود: امروزه تبليغات وسيع فرهنگي فاسد غرب عليه اسلام ناب محمدي(ص) و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران سبب گرديده تا جوانان با اشكال مختلف تهاجم فرهنگي بيگانگان مواجه شوند كه از جمله آنها مي توان به مواد مخدر، پخش برنامه هاي متعدد تلويزيوني از طريق ماهواره ، سايتهاي اينترنتي با مضامين خلاف عفت عمومي و استفاده جوانان از لباسهاي محرك و بدن نما و نا متعارف در جامعه ايران اشاره كرد كه برخي در اثر جهل و ناداني و آشنا نبودن با فرهنگ غني اسلامي ايراني اينگونه حربه هاي فرهنگي را به جامعه مي زنند.
فتاحی ،خاطر نشان کرد: اسلام وظيفه مهمي را بردوش زنان نهاده كه با پوشش و عفت كامل خود، از راههاي انحراف و فساد جلوگيري كنند و براي ترقي و كمال خود و جامعه سعي و تلاش نمايند وی در ادامه به موضوع آسیب های اجتماعی بخصوص آسیب طلاق اشاره و بیان داشتند؛ باتوجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی دغدغه رهبرمعظم‌ انقلاب و مسوولان نظام است باید برای کنترل این آسیب‌ها فعالیت کرد و بانوان فرهیخته می‌توانند در راستای رفع مشکلات اجتماعی و جلوگیری از آنها برنامه‌ریزی کنند.خانواده كوچكترين ركن سازنده اجتماع است و اگر خانواده سالم باشد مسلماً جامعه نيز رو به صلاح و ترقي مي رود ، و يكي از صفات زنان شايسته مسلمان عفت و پاكدامني است كه اين خود عامل مهمي در عدم ايجاد برخي اختلافات زناشويي در زندگي مشترك مي باشد.
وی خاطرنشان کرد: بانوان فرهیخته باید الگوسازی را در جامعه آغاز کنند و زن مسلمان و انقلابی را به جهان اسلام معرفی نمایند و این مهم را باید جزو وظیفه خود بدانند.
حجت‌الاسلام فتاحی جمعیت بانوان فرهیخته و فعال عرصه دینی را فرصت خوبی برای سیاستگذاری حوزه زنان و خانواده برشمرد و گفت باید این جمعیت کاری کند که خانواده به مرکز اعتدال تبدیل شود.
در ادامه سرکار خانم رئیسی رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان ؛ ضمن عرض خیر مقدم ؛ گزارشی از فعالیت های جمعیت بانوان در استان را ارائه نمود .
پس از آن فرزانه سادات نیکوبرش دبیر مرکزی جمعیت بانوان فرهیخته کشور نیز در این نشست اظهار کرد: جمعیت بانوان فرهیخته به عنوان یک تشکل مردمی است و در نهادهای مردمی کسی به دنبال کسب پست و مقام و منفعت خود نیست و این مهم مسوولیت اعضای تشکل را سنگین‌تر می‌کند.وی با اشاره به اینکه جمعیت بانوان فرهیخته به دنبال معرفی معیارهای درست از اسلام و الگودهی زن مسلمان است، افزود: با تشکیل این جمعیت در کل کشور سعی داریم این هدف را دنبال کنیم.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان ایلام دارای نیروهای جوان و خوش فکر هستیم و انتظار داریم حضور این قشر اثرگذار در جامعه برجسته‌تر شود.
دبیر مرکزی جمعیت بانوان فرهیخته کشور یادآور شد: یکی از نگاههای جمعت بانوان فرهیخته در سطح کشور این است که به فرهنگ بومی هر منطقه و استان بنگرد و براساس فرهنگ بومی ایده و نظر و طرح ارائه دهد.
نیکوبرش اضافه کرد: اگر بخواهیم کار کاربردی در استان‌ها انجام دهیم باید تاثیرگذاری آن را ببینیم و قطعا با حضور بانوان عضو جمعیت که سرمایه‌ای برای استان‌ها به شمار می‌روند می‌توان تغییر و نگرش درست را در ارائه سبک زندگی اسلامی به جامعه داشته باشیم.

وی با تقدیر از میزبانی استان ایلام و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: دومین نشست منطقه‌ای بانوان فرهیخته غرب کشور به میزبانی استان ایلام برگزار شد که خوشبختانه مصوبات عالی و طرح های ارزنده ارائه شد وبرای اینکه جمعیت بانوان فرهیخته بتواند تاثیر خود را در جامعه برجای بگذارد نیازمند حمایت استانی و پشتوانه فکری و فرهنگی است.
نسرین پیرسمساری رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور نیز اظهار کرد: جای خوشحالی است که مسوولان دغدغه دارند تا از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود و ما هم به عنوان جمعیت بانوان فرهیخته در این راستا گام برمی‌داریم.
وی افزود: مهمترین وظیفه ما معرفی جمعیت و شان ما سیاستگذاری به صورت راهبردی کلان در کشور بوده و رسالت ما تولید ایده و فکر است
و لازم است که تولید ایده و فکر توسط جمعیت بانوان فرهیخته استان‌ها انجام گیرد تا بتوانیم برخی از دغدغه‌های موجود در حوزه آسیب‌های اجتماعی را جلوگیری و به نتایج مطلوب دست یابیم.
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته کشور یادآور شد: به فرموده مقام معظم رهبری نباید اجازه داد که حضور نمایان بانوان در جبهه فرهنگی کمرنگ شود بنابراین باید بکوشیم که حضور زنان در عصه‌های فرهنگی ملموس‌تر و پررنگتر باشد.
پیرسمساری اضافه کرد: جمعیت بانوان فرهیخته به عنوان یک تشکل مستقل حقوقی در راستای ایجاد همسو و همگرایی تلاش می‌کند باید بتواند فعالیت بانوان را در راستای توانمندسازی آنها تعمیق و گسترش دهدوبرای تولید ایده و فکر توسط جمعیت بانوان فرهیخته پنج گروه در دل هر جمعیت استان تعریف شده که می‌توانند تولید فکر کنند و نگرش فرهنگی بومی منطقه خود را در ایده‌ها ملاک قرار دهند.


١١:٣٤ - شنبه ١١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٢٤٩    /    تعداد نمایش : ٢١٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نظرسنجي
شما امسال، از كدام يك از برنامه‌هاي سازمان تبليغات اسلامي ويژة ماه مبارك رمضان، بيشتر استفاده مي‌كنيد؟

حضور مبلغين ديني در مساجد كشور
برنامه‌هاي سازمان در فضاي مجازي
كلاس‌ها و مسابقات قرآني
كتاب‌ها و ويژه‌نامه‌هاي سازمان

عضويت در سرويس خبري
نام :   
ایمیل :   
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است.
2009 All rights reserved. Tebyan Ilam
©
طراحي : " تبيان ايلام "

Address : Ayatollah heidari St , IDO Ilam , Ilam , Iran
Tell No : +98 841 3364829 Fax No : +98 841 3332829
E-mail : info@ilam-ido.ir